Ako vyliečiť osteoporózu prírodnými metódami: definitívny návod.
Osteoporóza je systémové ochorenie, ktoré napáda celú kostru, pretože spôsobuje poškodenie kostného tkaniva, spôsobuje stuhnutosť a bolesť v bedrách, chrbte, nohách alebo rukách, rukách a nohách.
Hlavným účinkom choroby je v skutočnosti zničenie štruktúry kostí, pôsobenie na tkanivo a vytváranie mikropórov, vďaka ktorým je materiál oveľa krehkejší.
Pre tento veľmi problematický efekt sú jedinci trpiaci osteoporózou oveľa viac vystavení viac či menej ťažkým zlomeninám a aj malá trauma môže byť pre nich zdrojom veľmi dôležitého nepohodlia. Zdá sa, že najcitlivejšími kosťami sú najmä stehenné kosti a chrbtica.
Biologický mechanizmus , ktorý spúšťa osteoporóza zahŕňa osteoblasty a osteoklasty, teda bunky, zodpovedné za stavebných a demolačných kostí, v danom poradí; prirodzene, v prípade osteoporózy aktivita oleoklastov prevažuje nad aktivitou oleoblastov.
Osteoporóza môže byť diagnostikovaná špeciálnym testom zameraným na meranie hustoty kostí, ale môže byť dlho asymptomatická a prejaviť sa až po traume.
Aké sú príčiny osteoporózy
Bohužiaľ, osteoporóza je spôsobená rôznymi dôvodmi, nie všetky dostatočne vysvetlené vedeckou komunitou.
Samozrejme, existuje určitý genetický prínos: ľudia s rodinnou anamnézou osteoporózy majú zvyčajne väčšiu pravdepodobnosť ochorenia. Hoci je korelácia evidentná, gény zodpovedné za tento prenos ešte neboli identifikované.
Ďalším rizikovým faktorom je nepochybne menopauza: hormonálne zmeny , ku ktorým dochádza v tejto fáze života ženy, spôsobujú okrem iného zvýšenie aktivity osteoklastov, predisponujúcich subjekt k ochoreniu.
Jednou z funkčných príčin priamo súvisiacich s prejavom osteoporózy je nedostatok vápnika. Vápnik je v skutočnosti hlavným minerálom (ale nie jediným), ktorý tvoria kosti, takže jeho absencia zjavne bráni rekonštrukcii kostného tkaniva.
Zdá sa tiež, že ženy sú náchylnejšie na to, aby boli postihnuté osteoporózou.
Napokon, nadmerná chudosť alebo zneužívanie určitých liekov (najmä antikonvulzív) sú tiež stavy silne súvisiace s osteoporózou.
Našťastie, hoci neexistujú žiadne absolútne lieky na osteoporózu, je možné uchýliť sa k niektorým prírodným liekom – dlhodobým a krátkodobým – na obmedzenie symptómov a minimalizáciu pravdepodobnosti zlomenín a problémov s kosťami.
Prírodné lieky na osteoporózu: fyzická aktivita

Medzi prirodzené lieky na osteoporózu, ktoré si treba osvojiť počas celého života, nepochybne patrí športovanie. Zdá sa, že sedavý spôsob života je v skutočnosti úzko spätý s prejavom choroby, takže aktívna aktivita od útleho veku pomáha predchádzať vzniku osteoporózy v starobe.
Mechanizmus, ktorým fyzická aktivita znižuje pravdepodobnosť vzniku osteoporózy, je zvýšenie hustoty a sily kostí.
Šport však tiež podporuje rovnováhu a znižuje pravdepodobnosť pádu a poškodenia.
Na precvičenie kostí a zabránenie vzniku osteoporózy je vhodné uchýliť sa k posilňovacím cvičeniam, pri ktorých váha tela a fyzická aktivita zaťažujú kostrový systém. Športy, ktoré majú túto charakteristiku, sú napríklad tanec, aeróbna aktivita a tiež ľahký beh. Balančné športy sú tiež veľmi užitočné na zlepšenie držania tela a zabránenie strate hustoty kostí.
Ak je už diagnóza osteoporózy zistená, je vhodné poradiť sa pred cvičením s lekárom. V tomto špecifickom prípade v skutočnosti hrozí, že fyzická aktivita situáciu zhorší, najmä ak si vyberiete príliš nebezpečné športy.
Ďalej, ak je športovanie pre život nevyhnutné na prevenciu osteoporózy, je tiež dobré vedieť, že ideálne je sústrediť tieto praktiky do obdobia od 20 do 35 rokov, čo je obdobie, v ktorom dochádza k mineralizácii kostí. maximálne.
V skutočnosti športovanie v tomto veku pomáha udržiavať tonus kostí a zabraňuje ich demineralizácii v priebehu veku. Dá sa teda bez pochýb povedať, že šport je jedným z hlavných prírodných liekov na osteoporózu.
Prírodné lieky na osteoporózu: výživa

Na prevenciu osteoporózy a jej nápravu – pokiaľ je to možné – nemožno ignorovať výživu. Ako už bolo spomenuté, nedostatok vápnika aj nadmerná chudosť (v dôsledku nedostatku tukového tkaniva, nevyhnutného pre sekréciu niektorých hormónov) sú stavy úzko súvisiace s osteoporózou.
Ľudské telo, žiaľ, nie je schopné samostatne syntetizovať základné minerály, ktoré by kostiam dodali silu, preto je potrebné ich dodávať potravou. Vápnika, zvlášť, je nesmierne dôležitá, a je potrebné, aby po celú dobu ich života dostatočné zdroje tohto minerálu.
Hlavným zdrojom vápnika je bezpochyby mlieko. Vápnik prítomný v tomto nápoji v skutočnosti nielenže dosahuje vysoké koncentrácie, ale je tiež úplne dostupný pre ľudské telo, na rozdiel od toho, ktorý obsahuje veľa zeleniny.
K domácim liekom na osteoporózu však patrí aj príjem horčíka, minerálu, ktorý spolu s vápnikom pomáha k tomu, aby kosti boli pevné a odolné, teda menej náchylné na osteoporózu. Horčík je vo vysokých koncentráciách obsiahnutý vo všetkých strukovinách, ale aj v kakau a sušenom ovocí. Dve čajové lyžičky arašidového masla obsahujú približne 50 mg horčíka.
Pre pevné kosti je v potrave potrebný aj konkrétny vitamín, ktorý sa práve podieľa na regulácii a metabolizme vápnika: vitamín D. Pri absencii tejto molekuly sa v skutočnosti vápnik a iné minerály, ktoré sa dostávajú so stravou, nemôžu absorbovať, a preto sa strácajú.
Našťastie vitamín D nie je dostupný len v potravinách, ale dá sa jednoducho syntetizovať aj vystavením slnku. To znamená, že opaľovanie (kontrolovaným spôsobom a so správnymi opatreniami) môže byť veľmi užitočné pri prevencii osteoporózy.
Obmedzený príjem soli zároveň patrí medzi prírodné lieky na osteoporózu. Táto molekula, ktorá sa používa na dochucovanie jedál, v skutočnosti viaže vápnik a ťahá ho so sebou do moču, čím zabraňuje jeho vstupu do kostí.
Homeopatické lieky na osteoporózu: bylinky a techniky na jej prevenciu a liečbu

Homeopatia sa už dlho venuje štúdiu užitočných metód prevencie osteoporózy a jej liečby. Štúdie viedli k odporúčaniu používania niektorých bylín, ktorým sa pripisujú remineralizačné a povzbudzujúce vlastnosti pre kosti.
Spomedzi nich patrí medzi najvhodnejšie rebríček. Kvety a listy tejto rastliny rosacea majú protikŕčové, protizápalové a hojivé vlastnosti a účinky extraktu z týchto zložiek sa zdajú byť veľmi silné na kosti.
Okrem toho medzi prírodnými liekmi na osteoporózu nemožno ignorovať Bachove kvety: Najmä odborníci na Bachove kvety odporúčajú používať dubovú a skalnú vodu, vďaka ktorej je možné prekonať fyzickú bolesť aj strach.osteoporóza. Vďaka extraktu z týchto rastlín je tiež obmedzená tuhosť.
Napokon výborne pôsobí proti osteoporóze aj čertov pazúr a angelika čínska.
Ďalšie prírodné lieky na osteoporózu
Medzi babské lieky na osteoporózu patrí aj upustenie od niektorých nesprávnych návykov. Zdá sa, že napríklad zvyk fajčenia súvisí s nástupom osteoporózy, aj keď mechanizmy ešte nie sú úplne pochopené; prestať fajčiť však obmedzuje pravdepodobnosť, že budete trpieť týmto delikátnym a nebezpečným stavom.
Je tiež vhodné vyhnúť sa zneužívaniu alkoholu a drog, ktoré môžu interagovať so vstrebávaním minerálov a vitamínov nevyhnutných na zabezpečenie správnej hustoty kostí, ako aj urýchliť fenomén starnutia a zhoršovania kostného tkaniva.
Mohlo by vás zaujímať: